نوع – مهربان اخبار همبرگر همبرگر استفاده

نوع – مهربان: اخبار همبرگر همبرگر استفاده اخبار گوناگون

گت بلاگز اخبار اجتماعی تجاوز پدر معتاد به کودک 4 ساله ، زحمت های «هانیه» کوچولو درخانه پدر«شیشه»ای

دخترک افغان که ازسوی پدرش مورد تجاوزقرارگرفته، هم‌اکنون سرگشته وحیران، در انتظار حکم قانون و کمک نهادهای حمایتی است.

تجاوز پدر معتاد به کودک 4 ساله ، زحمت های «هانیه» کوچولو درخانه پدر«شیشه»ای

زحمت های «هانیه» کوچولو درخانه پدر«شیشه»ای/ تجاوز پدر معتاد به کودک 4 ساله

عبارات مهم : ایران

دخترک افغان که ازسوی پدرش مورد تجاوزقرارگرفته، هم اکنون سرگشته وحیران، در انتظار حکم قانون و کمک نهادهای حمایتی است.

ایران نوشت: «هانیه» چهارسال زیاد ندارد ولی چنان آینده تلخ و سیاهی دارد که دل هرانسانی ازشنیدن اش به درد می آید. از روزی که مادرش او را در منزل پدر «شیشه» ای تنها گذاشت و به زادگاهش بازگشت، سایه شوم تیره بختی بر سر «هانیه» افتاد. مردی که در کنارش بود یا در خماری مواد بود یا در توهم بعد از آن.تا اینکه در یکی از همان لحظات هولناک، دختر چهار ساله اش را نشانه آزار شیطانی قرار داد تا روح دخترک را نیز به سیاهی بکشاند.

تجاوز پدر معتاد به کودک 4 ساله ، زحمت های «هانیه» کوچولو درخانه پدر«شیشه»ای

«هانیه» بی آنکه خودش بخواهد، خیلی سریع پایش به کلانتری و دادگاه باز شد. او آنقدر کوچک است که معنای این رفت و آمدها را نمی داند، ولی پاهای نحیفش دیگر توان این آوارگی را ندارد. پدر معتادش بعد از جنایتی که بر سر زندگی دخترش آورد گریخت و حالا در کمپ ترک اعتیاد زیر سقفی زندگی می کند. ولی شاید خودش هم نداند که چه سرنوشتی جهت دخترش رقم زده که حالا حتی هیچ کس پذیرایش نیست.***چند روز قبل، همسران جوانی «هانیه» کوچولو را به یکی از کلانتری های جنوب شرق پایتخت کشور عزیزمان ایران بردند و با شرح آنچه از زبان کودکانه دخترک شنیده بودند خواستار پیگیری به شرایط این کودک شدند. با توجه به اینکه دختر افغان سرپناهی نداشت، مأموران کلانتری او را به دادگاه کیفری فرستادند تا قضات راجع به او تصمیم گیری کنند.

سرگردانی «هانیه» در مسیر کلانتری و دادگاه نتیجه ای نداشت. بنابراین یکی از اقوام دورش حاضر شد او را تا تعیین وظیفه سرپرستی اش در منزل خود نگه دارد.ضعف قانونقاضی اصغر عبداللهی- مدیر شعبه چهارم دادگاه کیفری تهران- راجع به این پرونده به خبرنگار حوادث «ایران» گفت: «در زمینه حمایت از کودکان در برابر خشونت و آزار جنسی قانون جامعی که بتواند در کشور به طور مشخص و دقیق از حقوق کودکان یا کودکان کار در برابر آزار و سوءاستفاده جنسی دفاع کند، وجود ندارد.

دخترک افغان که ازسوی پدرش مورد تجاوزقرارگرفته، هم‌اکنون سرگشته وحیران، در انتظار حکم قانون و کمک نهادهای حمایتی است.

در حال حاضر قانونی تحت عنوان حمایت از کودکان و نوجوانان در کشور وجود دارد که درسال ۸۳ به تصویب رسیده و در ۸ تا ۹ بند تنظیم شده است هست. ولی این قانون هم دارای نقایص زیادی است و نتوانسته کمک چندانی به اوضاع حمایتی از کودکان در برابر آزارهای جسمی و جنسی کند. سندی به عنوان سند مقاوله نامه ۱۸۲ شرکت بین المللی کار در مبارزه با بدترین اشکال کار کودکان در دنیا وجود دارد که در این قانون به طور مشخص به سوء استفاده جنسی کودکان اشاره شده است هست. کشور عزیزمان ایران هم عضو این مقاوله نامه است و تعهداتش را پذیرفته است.

قوه قضائیه مسئول اجرای کنوانسیون حقوق کودک است که البته اقداماتی را در این زمینه به انجام رسانده هست. باید برنامه جامعه ای جهت مبارزه با آزار کودکان کار تدوین شود همچنین در حوزه آموزش قوه قضائیه و استادان دانشگاه ها در حوزه کودکان و حمایت از آنان زیاد کار شود. طبق قانون حمایت از کودکان و نوجوانان که درسال ۸۱ به تصویب رسیده هست؛ تمامی اشخاصی که به سن هجده سال تمام هجری شمسی نرسیده باشند مورد حمایت قرار می گیرند.براساس این قانون هرنوع اذیت و آزار کودکان و نوجوانان که موجب شود به آنان صدمه جسمی یا روانی و اخلاقی وارد شود و سلامت جسم یا روان آنان را به مخاطره اندازد؛ ممنوع است.

همچنین طبق این قانون، کودک آزاری از جرایم عمومی محسوب می شود و نیاز به شاکی شخصی ندارد٬ یعنی هرکس می تواند به محض دیدن مورد کودک آزاری آن را گزارش دهد و دادستان هم به عنوان مدعی العموم باید عنوان را پیگیری کند. «کمیته حقوق کودک شرکت ملل متحد» با تأکید بر لزوم قانونگذاری خاص در این خصوص ، از تمام دولت ها خواسته است که در قوانین کیفری خود، استثمار جنسی، فحشاء و قاچاق کودکان را به عنوان جرایمی مهم و با حداکثر مجازات جهت مرتکبان آینده نگری کنند و اطفال را از این راه، مورد حمایت کیفری زیاد قرار دهند.»

واژه های کلیدی: ایران | قانون | دادگاه | قانونی | کودکان | کودکانه | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs